Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Ministr Gandalovič přijel dnes do Tisové

(22.06.2007)

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes odpoledne navštívil obec Tisová na Orlickoústecku, kde na místě zjišťoval aktuální situaci výskytu ptačí chřipky a také se setkal s místními občany. Cílem jeho návštěvy bylo zhodnocení a uklidnění situace. Ministr se společně s ředitelem Státní veterinární správy Milanem Malenou, starostou obce Vojtěchem Eliášem a zástupci Pardubického kraje seznámil s doposud provedenými opatřeními a dalším postupem při likvidaci ohniska nákazy a přijímání veterinárních opatření.

„Zaměstnancům farmy ani obyvatelům Tisové a celého regionu nehrozí žádná rizika. Nákaza je v současné chvíli lokalizovaná. Budeme nadále pečlivě sledovat další průběh událostí a činit potřebná opatření,“ uvedl ministr Petr Gandalovič k současné situaci v Tisové. Na místě také poděkoval příslušníkům Armády ČR a HZS Pardubického kraje za práci při likvidaci následků zasažení lokality virem H5N1.

Příčinou úmrtí krocanů na farmě zemědělsko obchodního družstva Zálší v Tisové na Orlickoústecku byl vysoce patogenní virus ptačí chřipky H5N1, nebezpečný i člověku. Kvůli výskytu viru bude dnes dokončena likvidace chovu krůt v místní farmě. Areál farmy je dezinfikován, v sobotu má být ukončena sanace. Zároveň má být také usmrceno všech cca 1000 kusů drůbeže, kterou chovají lidé v obci.

Mgr. Ilona Chalupská, ředitelka odboru komunikace Mze
Přidat názorArchiv

Zpravodaj
Chcete dostávat nové informace?
Vložte svůj e-mail.


EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu