Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Chřipkovou epidemii lze hodnotit jako celoplošnou

(03.02.2007)

Podle předběžných údajů o výskytu ARI ze všech okresů ČR došlo v 5. týdnu 2007 k dalšímu nárůstu počtu hlášených případů akutních respiračních onemocnění včetně chřipky o 4%, celková nemocnost v ČR dosahuje 2322 případů na 100 000 obyvatel.

Situaci lze hodnotit jako celoplošnou chřipkovou epidemii. Při porovnání regionu se situace odlišuje, v moravských regionech je epidemie pravděpodobně již na svém vrcholu a dochází k poklesům počtu nemocných. Naproti tomu ve většině regionů českých dochází k nárůstům výskytu onemocnění a chřipková epidemie v této oblasti se teprve rozvíjí.

MUDr. Michael Vít, Ph.D.
hlavní hygienik ČR
a náměstek ministra zdravotnictví
Přidat názorArchiv

EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu