Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

V Egyptě 10. oběť PHC

(27.12.2006)

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila desátý případ úmrtí člověka na nákazu ptačí chřipky v Egyptě. Šestadvacetiletý muž byl příbuzný dvou žen, jež stejné nemoci podlehly před několika dny.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na prohlášení regionálního poradce WHO Hasana Bušry, byl obětí dělník z cihelny Rida Faríd Abdal Halím. Pocházel z provincie Gharbíja, která leží severně od Káhiry v deltě řeky Nilu.

Hospitalizován byl před deseti dny spolu s patnáctiletou sestrou a třicetiletou příbuznou. Ta zemřela v neděli, Halímova sestra o den později. Všichni pocházeli z početné rodiny, která se živila chovem kachen. Když drůbež začala vykazovat příznaky choroby, celé hejno vybila.

zdroj: ČTK
Přidat názorArchiv

EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu