Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Epidemiologická situace v 50. kalendářním týdnu 2006

(20.12.2006)

Hlášená nemocnost akutními respiračními onemocněními v 50. týdnu roku 2006 (od 8.12. do 14.12.2006) v ČR byla 1459 případů na 100 tisíc obyvatel a v porovnání s předchozím 49. týdnem roku 2006 vykazuje nepatrný vzestup o 5,6%. Celorepublikově i v jednotlivých krajích je nemocnost na sezónní úrovni a zatím se stále udržuje pod epidemickým prahem.

Situace v Evropě je klidná a pouze ojedinělá sporadická aktivita chřipkových virů je hlášena z Francie, Anglie, Maďarska, Itálie a Švédska.

MUDr. Michael Vít, Ph.D.
hlavní hygienik ČR
a náměstek ministra

V Praze 20.12.2006
Přidat názorArchiv

EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu