Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Očkování dětí nedostatečné

(18.09.2006)

Přes doporučení Dozorčí komise pro očkování (ACIP), která v roce 2002 doporučila děti ve věku od 6 do 23 měsíců každým rokem očkovat proti chřipce, bylo očkování dětí během prvních dvou chřipkových sezon nedostatečné. Výsledky studie vědci uveřejnili v zářijovém čísle časopisu Pediatrics.

Vědci z Center pro kontrolu a prevenci nemocí v Atlantě zjišťovali během chřipkové sezony 2002/2003 a 2003/2004 proočkovanost dětí ve věku od 6 do 23 měsíců vakcínou proti chřipce.

Výsledky studie ukázaly, že pouze 7,4 % dětí v tomto věku bylo proočkováno alespoň jednou dávkou vakcíny během sezony 2002/2003. V sezoně 2003/2004 to bylo 17,5 % dětí. Plně oočkováno bylo pouze 4,4 % a 8,4 % dětí.

Dozorčí komise pro očkování (ACIP) proto znovu zdůraznila svá doporučení o očkování dětí této věkové skupiny proti chřipce.

zdroj: Pediatrics 2006;118:1167–1175.
Přidat názorArchiv

EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu