Stáhněte si

Televizní záznam - PCH, velikonoce + chat
(10.4. 2006)

Hamplová: Slyšela jsem, že je možné nakazit se při vyfukování slepičích vajec. Myslím, že nyní je to velmi aktuální téma, které by zajímalo i ostatní. Děkuji. Tomáš Šebek: Pokud budete vyfukovat vejce zakoupené v obchodě, toto riziko nehrozí. Veškeré prodávané potraviny jsou pod přísným potravinářkým dohledem.

první část záznamu [2,5 MB]
druhá část záznamu [22 MB]
třetí část záznamu [7 MB]Nad věcí ČRo Radiožurnál
(8.3. 2006)

posluchač Kohout z Prahy: Je lék Tamiflu opravdu účinná proti ptačí chřipce? Kolik je na světě virů a bakterií? Bude mít někdy lidstvo léky na všechny nemoci?

MP3 záznam [17 MB]


Televizní záznam a chat s autorem knihy
(28.2. 2006)

Lenka: Pořád se o chřipce mluvlenka: pořád se o chřipce mluví, ale nikdy se pořádně neřekne, zda je pro lidi nebezpečná. Chci se tedy zeptat zda je možné že se z této chřipky může vyklubat epidemie nebezbečná člověka. děkuji za odpověd. Tomáš Šebek: Ano, možné to je. H5N1 zatím není přenosný z člověka na člověka, ale pokud by zmutoval, může vyvolat pandemii. Tento potenciál však mají i jiné viry, nejen H5N1 ptačí chřipky.

první část záznamu [10 MB]
druhá část záznamu [60 MB]


Vstupte! - o ptačí chřipce
(7.3. 2006)

"Další z pořadů Vstupte! ve středu 8. března aktuálně věnujeme rozhovoru s MUDr. Tomášem Šebkem, hlavním koordinátorem projektu www.ptaci-chripka.cz", píše se na stránkách Leonarda.

MP3 záznam [19 MB]