Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Televizní záznam a chat s autorem knihy

(02.03.2006)

Lenka: Pořád se o chřipce mluvlenka: pořád se o chřipce mluví, ale nikdy se pořádně neřekne, zda je pro lidi nebezpečná. Chci se tedy zeptat zda je možné že se z této chřipky může vyklubat epidemie nebezbečná člověka. děkuji za odpověd. Tomáš Šebek: Ano, možné to je. H5N1 zatím není přenosný z člověka na člověka, ale pokud by zmutoval, může vyvolat pandemii. Tento potenciál však mají i jiné viry, nejen H5N1 ptačí chřipky.

první část záznamu [10 MB]
druhá část záznamu [60 MB]

zdroj: MeDitorial
Přidat názorArchiv

EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu